H259 Ověření původu - pes (ASCA)

Kód: 72
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 320 Kč / ks 1 090,91 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pozadí

Ověření původu je založeno na porovnání genetické informace potomka, matky a otce. Metoda ověřování původu může být použita u mnoha druhů zvířat, ptáků, ryb a lidí. Jako vzorky mohou být použity chlupové cibulky, stěry, semeno a mnoho dalších materiálů. Pro každý vzorek je stanoven DNA profil pomocí DNA markerů. DNA profil z každého vzorku je následně uložen do databáze a může být prezentován jako "barcode". "Barcode" je unikátní pro každého jedince. Proces ověřování původu zahrnuje srovnání genetické informace přítomné u potomka s DNA možných rodičů. Pro správné určení původu musí být přítomny veškeré genetické informace v kombinaci matky a otce. Ve většině případů je spolehlivost analýzy minimálně 99,5 %. Na základě DNA profilu může být kromě ověření původu také ověřena identita jedince. Spolehlivost takové analýzy je extrémně velká, protože všechny genetické informace ve dvou vzorcích musí být identické.

Konkrétní informace o testu

Tento test je v souladu se specifikací Australian Shepherd Clubu Ameriky (ASCA).
Výsledky zkoušek provedené společností Certagen jsou schváleny ASCA.
Testované markery nejsou totožné s panelem doporučeným mezinárodní společností pro genetiku zvířat (ISAG).
Pokud si chcete ověřit původ potomků, objednejte si tento test.


Berte, prosím, na vědomí:

Sada markerů STR, kterou dříve používala ASCA, byla nahrazena jinou technologií (markery SNP).
ASCA již tuto změnu implementovala.
Obě sady markerů nelze navzájem srovnávat.
V průběhu roku rovněž po konzultaci s ASCA změníme analýzu.
Aby byl zajištěn hladký přechod, poskytněte, prosím, k analýze krev (EDTA nebo heparin).
Všechny vzorky, které byly nebo budou genotypovány STR v období od května 2021 do zavedení markerů SNP v Certagenu, budou také zdarma zpracovány novou technologií.


Generované genotypy STR budou akceptovány ASCA, dokud nebudeme implementovat novou sadu SNP markerů.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se změn a důsledků pro ověření rodičů, obraťte se na ASCA.
Upozorňujeme, že tato objednávka zahrnuje stanovení profilu DNA potomstva a srovnání tohoto profilu s profily příslušných rodičů v naší databázi.
V případě, že profily DNA příslušných rodičů (otce, matky nebo obou rodičů) ještě nejsou uloženy v naší databázi, je třeba objednat navíc i stanovení DNA profilu chybějícího rodiče (rodičů) (H255).

Věk

Ověření původu na základě DNA může být provedeno kdykoliv v průběhu života. DNA profily se během života nemění. Stanovení DNA profilu může být prakticky provedeno z každého materiálu obsahujícího buněčné a jaderné složky.

Doba dodání

Čas od odeslání vzorku po obdržení výsledků je do značné míry závislý na logistice, tzn. transportu vzorku do laboratoře. Po obdržení vzorku laboratoří můžete normálně očekávat výsledky do 10 pracovních dnů. Delší dodací lhůta se vztahuje na testy prováděné partnerskou laboratoří.

Lokalizace či chrakteristické rysy nemoci

Ověření rodičovství založené na DNA lze v zásadě provádět z jakéhokoliv materiálu obsahujícího buňky s jádrem.

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro všechna plemena.

Druh vzorku

Pro tento test DNA přijímáme následující materiály: nesraženou krev (v EDTA nebo Heparinu), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál než je uvedeno.

Výsledky

Výsledek ověření původu nebo potvrzení identity lze získat na základě dotazu. V obvyklých případech jsou výsledky založeny na vysokém počtu DNA markerů. Tyto výsledky jsou prezentovány při shodě větší než 99 % u obou rodičů. Spolehlivost ověření původu je snížena, pokud chybí DNA profily rodičů nebo musí být rekonstruovány. Kvalita testu je také ovlivněna genetickou variací v populaci.

Dědičnost

U ověřování původu jsou vizualizovány takové DNA markery, které mají dvě genetické varianty. Jedna tato genetická varianta je otcovského původu, zatímco druhá je původu mateřského. Takto je možné posoudit, zda je nějaká genetická varianta přítomna u potomka a přitom není detekována u jednoho z rodičů. Vizualizací dostatečného množství DNA markerů se dosáhne dobré spolehlivosti při ověřování původu.