H346 Chondrodystrofie a onemocnění meziobratlové ploténky

Kód: 165
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 402 Kč / ks 1 158,68 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domestikace psa má za následek velkou rozmanitost velikostí a exteriéru různých plemen psů. Pozoruhodným rysem je délka končetiny, protože krátké končetiny definují mnoho plemen. Tento fenotyp je způsoben poruchou růstu dlouhých kostí (chondrodystrofie) a chondrodystrofická plemena jsou také náchylná k onemocnění meziobratlové ploténky (IVDD). Při genetické studii u plemene Nova Scotia Duck Tolling retriever byla identifikována mutace na 12-tém psím chromozomu, který je zodpovědný za chondrodystrofii a náchylnost k Hansenově typu I IVDD u mnoha plemen psů. 
 

Konkrétní informace o testu

-

Věk

Příznaky se rozvíjí v mladém věku. Během několika hodin až několika týdnů po narození, jsou patrné charakteristické projevy spojené s těmito genetickými vlivy.  

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních dnů pouze odhadem. 

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena.
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Tato nemoc postihuje tvorbu kostí, a stejně tak i vývoj kostry. 

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro následující plemena: Baset, Bígl, Velškorgi cardigan, Čivava, Coton de tulear, Jezevčík, Francouzský buldoček, Maltézský psík, Chesapeake bay retriever, Nova Scotia Duck Tolling retriever, Velškorgi pembroke, Miniaturní a toy pudl, Shih tzu, Americký kokršpaněl, Bišonek, Pekinéz, Cavalier King Charles španěl, Lhaso apso, Anglický špringršpaněl, Dandie dinmont teriér, Anglický buldog, Americký buldog

Druh vzorku

Pro tento DNA test přijímáme následující materiály: krev (EDTA), krev (heparin), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno.

Výsledky

Zvíře může být "čisté", pokud má obě alely zdravé. Pokud je použito v chovu, nemůže onemocnět, ani šířit  Nemůže šířit onemocnění v populaci.
Zvíře může být přenašeč, v takové situaci má jednu zdravou a jednou mutantní alelu. Při použití v chovu bude mít 50 % potomků tuto zmutovanou alelu. Přenašeči také onemocní.
Zvíře může být postiženo, pokud má dvě zmutované alely. Při použití v chovu obdrží všichni potomci také tuto zmutovanou alelu. U postižených se onemocnění projeví. 

Dědičnost

Tento genetický faktor je děděn autosomálním, dominantním způsobem. To znamená, že jedinec může být bez projevu nemoci (normální homozygot), nemocný (postižený homozygot) nebo přenašeč (heterozygot). Přenašeči i postižení jedinci vykazují příznaky mutace.

 Závažnost onemocnění

-