H360 Gallbladder Mucocele

Kód: 1326
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 420 Kč / ks 1 173,55 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto onemocnění se vyznačuje tvorbou cyst ve žlučníku. 
 

Konkrétní informace o testu

-

Věk

"Pozdní nástup" – Tento termín poukazuje na to, že symptomy tohoto onemocnění lze detekovat v pozdějším věku. "Pozdní nástup" je opakem "časného nástupu", ve kterém mohou být příznaky přítomny v mladším věku. Tyto termíny jsou používány z důvodu rozdílných symptomů způsobených mutací u "pozdního nástupu" v porovnání s "časným nástupem" onemocnění. 

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních dnů pouze odhadem. 

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena. 
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Toto onemocnění je přítomno v celém těle, ale především má vliv na vnitřní orgány jako jsou žaludek, střeva, játra a ledviny. V řadě případů nemoc postihuje jeden hlavní vnitřní orgán.  

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro následující plemena: Cairn teriér, Kokršpaněl, Německý špic vlčí, Německý špic velký, Sheltie, Německý špic střední, Německý špic malý, Německý špic trpasličí/Pomeranian

Druh vzorku

Pro tento test DNA přijímáme následující materiály: nesraženou krev (v EDTA nebo Heparinu), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno. 

Výsledky

Zvíře může být "čisté", pokud má obě alely zdravé. Pokud je použito v chovu, nemůže onemocnět, ani šířit Nemůže šířit onemocnění v populaci.
Zvíře může být přenašeč, v takové situaci má jednu zdravou a jednou mutantní alelu. Při použití v chovu bude mít 50 % potomků tuto zmutovanou alelu. Přenašeči také onemocní.
Zvíře může být postiženo, pokud má dvě zmutované alely. Při použití v chovu obdrží všichni potomci také tuto zmutovanou alelu. U postižených se onemocnění projeví. 

Dědičnost

Tento genetický faktor je děděn autosomálním, dominantním způsobem. To znamená, že jedinec může být bez projevu nemoci (normální homozygot), nemocný (postižený homozygot) nebo přenašeč (heterozygot). Přenašeči i postižení jedinci vykazují příznaky mutace. 

Závažnost onemocnění

-