H434 Dilatační kardiomyopatie (DCM)

Kód: 1245
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 402 Kč / ks 1 158,68 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dilatační kardiomyopatie (DCM) je nejběžnější formou kardiomyopatie, často vedoucí k srdečnímu selhání a náhlému úmrtí. 
 

Konkrétní informace o testu

Ve vědecké komunitě byly projednány rozdílné rizikové faktory pro DCM. Zdá se, že se jedná o liniově specifický efekt, označující poměrně nedávné nové mutační události. Na základě současné vědecké literatury, PDK4 mutace je významná pouze u Dobrmanů, u kterých způsobuje DCM, ale může vést k matoucím výsledkům, protože mutace nemusí být významná v linii daného psa.  

Věk

Genetický faktor je neustále přítomen a bude vždy viditelný.

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních  dnů pouze odhadem. 

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena. 
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Toto onemocnění vede ke ztrátě srdeční funkce.

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro následující plemena: Dobrman 

Druh vzorku

Pro tento DNA test přijímáme následující materiály: krev (EDTA), krev (heparin), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno. 

Výsledky

Nemoc má multifaktoriální původ, což znamená, že příznaky jsou výsledkem kombinace genetických faktorů a vlivu životního prostředí. Tento marker je součástí souboru genetických faktorů ovlivňujících toto onemocnění.  

Dědičnost

Nemoc má multifaktoriální původ, což znamená, že příznaky jsou výsledkem kombinace genetických faktorů a vlivu životního prostředí. 

Závažnost onemocnění

-