H629 MDR1 (partnerská laboratoř)

Kód: 1461
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 402 Kč / ks 1 158,68 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gen mnohočetné lékové rezistence 1 (MDR1 gen) hraje důležitou roli v bariéře mezi krevními kapilárami a mozkovou tkání. U psů, kteří trpí přecitlivělostí na ivermectin, byly pozorovány projevy neurotoxicity vyvolané i mnoha dalšími léky.
 

Konkrétní informace o testu

Tento test je v některých zemích patentován.
Našim klientům nabízíme dvě možnosti pro tento test, protože nemáme oprávnění provádět tyto testy v naší laboratoři.
Zaprvé, test může být objednán skrze licenci vlastníka patentu.
Druhou možností je odeslání testu do partnerských laboratoří v zemích, kde tento patent neplatí.
Mezi těmito dvěma možnostmi je cenový rozdíl, který je způsoben nestejnými náklady na provedení testu.Test provedený oběma laboratořemi je technicky totožný. 

Věk

Genetický faktor je neustále přítomen a bude vždy viditelný.

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních dnů pouze odhadem.

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena.
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Toto onemocnění vede ke ztrátě mozkových funkcí.  

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro všechna plemena.

Druh vzorku

Pro tento DNA test přijímáme následující materiály: krev (EDTA), krev (heparin), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno.

Výsledky

Zvíře může být "čisté", pokud má obě alely zdravé. Pokud je použito v chovu, nemůže onemocnět, ani šířit onemocnění v populaci.
Zvíře může být přenašečem, pokud má jednu zdravou a jednu zmutovanou alelu. Při použití v chovu bude mít 50 % potomků tuto zmutovanou alelu. Ačkoli je způsob dědičnosti autozomálně recesivní, je známo, že přenašeči mohou za určitých okolností také vykazovat příznaky. Proto k této chorobě nejpravděpodobněji přispívají další genetické faktory.
Zvíře může být postiženo a má v tomto případě dvě zmutované alely. Při použití v chovu obdrží všichni potomci také tuto zmutovanou alelu. U postižených se onemocnění projeví.  

Dědičnost

Tento genetický faktor je děděn autosomálním, recesivním způsobem. To znamená, že jedinec může být zdravý (homozygotní normální), postižený (homozygotní postižený) nebo přenašeč (heterozygotní). U této konkrétní choroby se však penetrace genotypu ukázala jako neúplná, což vedlo ke klinickým příznakům i u některých přenašečů. Autozomálně recesivní způsob dědičnosti nemůže sám vysvětlit pozorované podmínky, takže k onemocnění pravděpodobně přispívají i další genetické faktory. Přenašeči mohou šířit mutaci v populaci, aniž by se u nich projevovaly symptomy. Kvůli tomu je extrémně důležité tyto přenašeče správně identifikovat a zamezit tak šíření mutace. 

Závažnost onemocnění

-