H672 Zátěží indukovaný kolaps, EIC (partnerská laboratoř)

Kód: 1290
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 402 Kč / ks 1 158,68 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

EIC (zátěží indukovaný kolaps) je neuromuskulární porucha postihující labradorské retrívry a příbuzná plemena. Byl identifikován gen zodpovědný za stav známý jako EIC. Je velmi pravděpodobné, že mutace dynamin 1 (DNM1) genu u psů se zásadně podílí na EIC. Syndrom zátěží indukovaného kolapsu (EIC) se projevuje svalovou slabostí a život ohrožujícím kolapsem po intenzivním cvičení. Už pět až patnáct minut cvičení způsobuje postiženým psům potíže, začnou mít vratkou chůzi, která brzy přechází ke ztrátě kontroly nad zadními končetinami. Symptomy mohou progredovat do všech čtyř končetin. Kolapsová epizoda obvykle trvá 10 minut a po 30 minutách bývá pes často opět v pořádku. Symptomy mohou být ale někdy až fatální. 
 

Konkrétní informace o testu

Tento test je v některých zemích patentován.
Našim klientům nabízíme dvě možnosti pro tento test, protože nemáme oprávnění provádět tyto testy v naší laboratoři.
Zaprvé, test může být objednán skrze licenci vlastníka patentu.
Druhou možností je odeslání testu do partnerských laboratoří v zemích, kde tento patent neplatí.
Mezi těmito dvěma možnostmi je cenový rozdíl, který je způsoben nestejnými náklady na provedení testu.
Test provedený oběma laboratořemi je technicky totožný. 

Věk

Genetický faktor je neustále přítomen a bude vždy viditelný.  

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních dnů pouze odhadem.  

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena. 
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Onemocnění je lokalizováno ve svalech. Dochází ke svalové degeneraci, která se často projevuje zhoršeným zotavováním po cvičení (zátěži). 

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro následující plemena: Labradorský retriever, Chesapeake Bay retriever, Curly coated retriever, Australský labradoodle, Coton de Tulear, Parson Russel teriér, Rhodéský ridgeback

Druh vzorku

Pro tento DNA test přijímáme následující materiály: krev (EDTA), krev (heparin), bukální stěr. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno.  

Výsledky

Zvíře může být "čisté", pokud má obě alely zdravé. Pokud je použito v chovu, nemůže onemocnět, ani šířit onemocnění v populaci.
Zvíře může být přenašečem, pokud má jednu zdravou a jednu zmutovanou alelu. Při použití v chovu bude mít 50 % potomků tuto zmutovanou alelu. U přenašečů se onemocnění neprojeví.
Zvíře může být postiženo, pokud má dvě zmutované alely. Při použití v chovu obdrží všichni potomci také tuto zmutovanou alelu. U postižených se onemocnění projeví. 

Dědičnost

Tento genetický faktor je děděn autosomálním, recesivním způsobem. To znamená, že jedinec může být bez projevu nemoci (normální homozygot), nemocný (postižený homozygot) nebo přenašeč (heterozygot). Přenašeči můžou šířit mutaci v populaci bez symptomatických projevů. Kvůli tomu je extrémně důležité tyto přenašeče správně identifikovat a zamezit tak šíření mutace. 

Závažnost onemocnění

-