H677 Von Willebrandova nemoc typu 1

Kód: 1752
Neohodnoceno
Značka: CombiBreed
1 402 Kč / ks 1 158,68 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Von Willebrandova choroba (vWD) je nejčastější dědičná porucha srážlivosti krve, která je vysoce heterogenní od asymptomatické laboratorní abnormality až po život ohrožující krvácení. Nemoc je způsobena nedostatkem kvantitativního nebo kvalitativního von Willebrandova faktoru (vWF). Je klasifikována do šesti podskupin, na základě vyhodnocení úrovně vWF a funkce. Nemoc se vyznačuje neobvykle nízkou produkcí von Willebrandova faktoru, který hraje klíčovou roli v procesu komplexního uzavření poškozené cévy. Nemoc je děděna autozomálně recesivně, přenašeč s jednou mutovanou alelou je bez klinických příznaků.
 

Konkrétní informace o testu

-

Věk

Genetický faktor je neustále přítomen a bude vždy viditelný. 

Doba dodání

Doba dodání (TAT) závisí na různých faktorech, jako je čas odeslání vašeho vzorku do místa testování, testovací metoda (metody) a to, zda jsou testy provedeny úplně nebo částečně partnerskou laboratoří nebo vlastníkem patentu. Doba dodání u testů prováděných v našich zařízeních je obvykle 10 pracovních dnů po obdržení vzorku zkušební laboratoří (VHL, VHP nebo Certagen). U testů prováděných partnerskou laboratoří (tzv. „partnerský laboratorní test“) nebo majitelem patentu je doba dodání nejméně 20 pracovních dnů po obdržení vzorku. Protože doba dodání do našich partnerských laboratoří nebo majiteli patentu se může lišit v důsledku faktorů, které nemůžeme ovlivnit, je uvedených 20 pracovních dnů pouze odhadem. 

VEZMĚTE, PROSÍM, NA VĚDOMÍ:
Někdy je nutné vzorek poslat znovu a test zopakovat. V takovém případě bude doba dodání samozřejmě prodloužena.
 

Lokalizace či charakteristické rysy nemoci

Toto onemocnění způsobuje sníženou srážlivost krve. Následkem toho postižení psi při zranění více krvácejí. 

Seznam plemen

Tento test DNA je k dispozici pro následující plemena: Bernský salašnický pes, Coton de Tulear, Dobrman, Drentský koroptvář, Německý pinč, Kerru Blue teriér, Manchester teriér, Papillion, Pembroke Welsh Corgi, Pudl, Stabyhoun (Fríský ohař), Australský ovčák, Australský silky teriér, Cairn teriér, Německý špic vlčí, Německá doga, Mops, Šiperka, Italský volpino, Puli, Německý špic střední, Německý špic malý, Německý špic trpasličí/Pomeranian, Labradoodle

Druh vzorku

Pro tento DNA test přijímáme následující materiály: krev (EDTA), krev (heparin), stěry bukální sliznice. Kontaktujte, prosím, naši laboratoř, pokud si přejete zaslat jiný materiál, než je uvedeno. 

Výsledky

Zvíře může být "čisté", pokud má obě alely zdravé. Pokud je použito v chovu, nemůže onemocnět, ani šířit onemocnění v populaci.
Zvíře může být přenašeč, v takové situaci má jednu zdravou a jednou mutantní alelu. Při použití v chovu bude mít 50 % potomků tuto zmutovanou alelu. Přenašeči také onemocní.
Zvíře může být postiženo, pokud má dvě zmutované alely. Při použití v chovu obdrží všichni potomci také tuto zmutovanou alelu. U postižených se onemocnění projeví.

Dědičnost

Tento genetický faktor je děděn autosomálním, dominantním způsobem. To znamená, že jedinec může být bez projevu nemoci (normální homozygot), nemocný (postižený homozygot) nebo přenašeč (heterozygot). Přenašeči i postižení jedinci vykazují příznaky mutace. 

Závažnost onemocnění

-